0:00
Primarul din Târgovişte, Daniel Cristian Stan, a anunţat că a fost reales în funcţie, fiind candidat din partea PSD pentru un nou mandat. El a transmis un mesaj de mulţumire pe Facebook, exprimându-şi recunoştinţa faţă de susţinerea primită. Rezultatele provizorii publicate pe site-ul Autorităţii Electorale Permanente arată că Stan a obţinut un scor de peste 70% în multe dintre secţiile de vot din municipiu, iar în unele chiar peste 80%. Această realegere îi oferă oportunitatea de a continua proiectele împreună cu comunitatea din Târgovişte.